Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 074312155352
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Puritan's Pride

MAGNEZ PURITAN'S PRIDE


Magnez to minerał występujący powszechnie w organizmie człowieka, jest naturalnie występujących w wielu produktach spożywczych, dostępny jest jako suplement diety i obecny w niektórych lekach (takich jak leki zobojętniające sok żołądkowy i środki przeczyszczające). Magnez jest kofaktorem w ponad 300 układach enzymatycznych, które regulują różne reakcje biochemiczne w organizmie, w tym syntezę białek, funkcję mięśni i nerwów, kontrolę poziomu glukozy we krwi i regulację ciśnienia krwi. Magnez jest potrzebny do produkcji energii, fosforylacji oksydacyjnej i glikolizy. Przyczynia się do strukturalnego rozwoju kości i jest niezbędna do syntezy DNA, RNA i przeciwutleniacza glutationu. Magnez odgrywa również rolę w aktywnym transporcie jonów wapnia i potasu przez błony komórkowe, procesie, który jest ważny dla przewodzenia impulsów nerwowych, skurczu mięśni i prawidłowego rytmu serca.

Ciało dorosłego człowieka zawiera około 25 g magnezu, z czego 50% do 60% znajduje się w kościach, a większość w tkankach miękkich. Mniej niż 1% całkowitego magnezu znajduje się w surowicy krwi, a poziomy te są ściśle kontrolowane. Prawidłowe stężenie magnezu w surowicy waha się od 0,75 do 0,95 milimola (mmol) / l. Hipomagnezemię definiuje się jako stężenie magnezu w surowicy poniżej 0,75 mmol / l. Homeostaza magnezu jest w dużej mierze kontrolowana przez nerki, które zwykle wydalają około 120 mg magnezu z moczem każdego dnia. Wydalanie z moczem jest zmniejszone, gdy poziom magnezu jest niski.

Źródła magnezu w diecie:

Magnez jest szeroko rozpowszechniony w żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz w napojach. Dobrym źródłem są zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Ogólnie rzecz biorąc, żywność zawierająca błonnik pokarmowy dostarcza magnezu. Magnez jest również dodawany do niektórych płatków śniadaniowych i innych wzbogaconych produktów spożywczych. Niektóre rodzaje przetwarzania żywności, takie jak rafinowanie ziarna w sposób usuwający bogate w składniki odżywcze zarodki i otręby, znacznie obniżają zawartość magnezu.

Właściwości magnezu:

 • pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej

 • pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów

 • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości

 • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni

 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego

 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

 • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych

 • pomaga w prawidłowej syntezie białka

 • odgrywa rolę w procesie podziału komórek

 • przyczynia się do prawidłowego rozwoju kości u dzieci

Składniki

1 tabletka

RWS

Magnez
(jako tlenek magnezu)

500 mg

134%

RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

<> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

Składniki:

Tlenek magnezu (magnez); celuloza roślinna, fosforan dwuwapniow, kwas cytrynowy, substancja koloryzująca: dwutlenku tytanu, roślinne sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Stosowanie

Stosować jedną (1) tabletkę dziennie, najlepiej podczas posiłku.

Wielkość opakowania: 100 tabletek

Porcja jednorazowa: 1 tabletka

Ilość porcji w opakowaniu: 100


Ważne

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywanie

W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. Nie używać, jeśli uszczelka pod korkiem jest uszkodzona lub jej brakuje.

Producent

Puritan's Pride, INC.
Oakdale, NY 11769 U.S.A