Matsmältnings-tabletten Tabletki usprawniające trawienie.
Preparat zapobiega wzdęciom po posiłku. Normalizuje pracę żołądka i jelit.
Tabletki usprawniające trawienie zawierają naturalne wyciągi z kurkumy, imbiru, pieprzy cayenne, cynamonu, morszczynu, alg brunatnych oraz błonnika z drzewa akacjowego, Każda z powyższych przypraw i ziół sprzyja procesowi trawienia, a ich zestawienie w jednej tabletce jest rozwiązaniem dla wielu osób.
Dozowanie: 2-4 tabletki dziennie przed posiłkiem.
Kurkuma, (Curcuma longa) to roślina z gatunku imbirowatych wykorzystywana jako popularna przyprawa dań kuchni indyjskiej, często wchodzi w skład mieszanki curry. Żółty proszek wykorzystywany jest poprzez gotowanie, suszenie i mielenie korzenia. Korzenie kurkumy rosną nad ziemią i w ziemi i wykorzystywane są w celach terapeutycznych i kuchennych. Korzenie najczęściej najpierw się gotuje, a potem suszy. W wyniku suszenia i mielenia uzyskuje się dobrze znany żółty proszek. Nowoczesne badania naukowe wykorzystują zarówno kurkumę, jak i jedną z zawartych w niej substancji aktywnych - kurkuminę.
Tradycyjne wykorzystanie kurkumy
Lecznicze właściwości kurkumy od dawna znane są w Indiach i Chinach, gdzie roślina ta wykorzystywana jest do leczenia problemów z układem trawiennym, stanów zapalnych, dolegliwości wątroby, bólu menstruacyjnego, problemów skórnych i do opatrywania ran.
Nowoczesne badania naukowe dotyczące kurkumy
Na Zachodzie coraz częściej docenia się lecznicze właściwości kurkumy. W 2005 r. Wall Street Journal opublikował artykuł ("Common Indian Spice Stirs Hope"), w którym opisano badania naukowe dotyczące kurkuminy i innych substancji czynnych zawartych w kurkumie. W ciągu ostatnich lat liczba publikacji dotyczących badań nad kurkumą wyniosła prawie 300. Do zwiększenia zainteresowaniem kurkumą przyczyniły się rezultaty w leczeniu chorób, na które do tej pory nie ma lekarstwa. Kurkuma zawiera substancje chemiczne o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwutleniacze. Obie substancje można wykorzystać w leczeniu reumatyzmu i innych chorób o podłożu zapalnym.
Imbir to tropikalna roślina liliowata o wysokości około metra. Jadalne są rosnące pod ziemią kłącza. Korzenie imbiru zawierają olejki eteryczne i substancję zwaną oleorezyną, która odpowiada za charakterystyczny imbirowy smak. Obecnie imbir hoduje się w Chinach, Indiach, Indonezji, Japonii, Kenii, Jamajce i w australijskim stanie Queensland.
Imbir ma m.in. właściwości wykrztuśne, sprzyja procesowi trawienia, zawiera przeciwutleniacze, stymuluje krążenie, odpręża i działa przeciwkrzepliwie. W procesie trawienia odgrywa ważną, rozgrzewającą rolę. Stymuluje pracę żołądka i jelit oraz produkcję enzymów trawiennych. Przyspiesza wydalanie resztek i toksyn, co poprawia samopoczucie i wzmacnia odporność.
Reguluje żołądek, łagodzi zaparcia i tłumi napięcia związane ze zmianami pogody. Imbir stymuluje również pracę serca i układu krążenia, co pozwala na rozgrzanie organizmu. Ma również właściwości wykrztuśne i stymuluje pracę układu oddechowego.
Cynamon jest jednym z najlepszych przeciwutleniaczy na świecie. Cynamon zawiera kilka różnych przeciwutleniaczy, a tylko 2 g cynamonu odpowiadają około 1,3 kg świeżych pomidorów. Cynamon nazywany jest super-przyprawą i słynie z wielu leczniczych właściwości. Pozytywnie wpływa na florę jelitową i pozwala wyrównać poziom cukru we krwi. Jest prawdziwym zbawieniem dla diabetyków i reguluje produkcję insuliny. Stabilny pozom cukru we krwi oznacza mniejsze ilości insuliny, która sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko choroby wieńcowej i cukrzycy typu 2.