-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Ancient Wisdom s.r.o., CTPark TrnavaPrílohy 583/57Zavar,919 26Słowacja
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
OLEJEK ETERYCZNY Z KOPRU WŁOSKIEGO
100% NATURALNY
Latin Name: Foeniculum Vulgare
Kraj pochodzenia: Ukraina
Metoda otrzymywania: destylacja z parą wodną
Olejek eteryczny z kopru włoskiego pozyskiwany jest z rośliny Foeniculum vulgare var. dulce, czyli słodki koper włoski, znany również jako koper rzymski. Jest uzyskiwany ze zmiażdżonych nasion poprzez destylację z parą wodną.
Olejek, podobnie jak nasiona, jest dobry na trawienie, a także na wiele innych dolegliwości. Jest stosowany w aromaterapii w leczeniu skóry tłustej, zmarszczek i otyłości.
Mówi się, że dodaje odwagi, determinacji i siły.
Olejek ten jest popularnym lekarstwem na problemy trawienne, takie jak wzdęcia, zaparcia, kolki, nudności, wymioty, anoreksja i niestrawność.
Pomaga również w utracie wagi, ponieważ mówi się, że promuje uczucie pełnego żołądka.
Uważa się, że jego działanie moczopędne pomaga rozpraszać cellulit.
Olejek z kopru włoskiego ma za zadanie tonizować śledzionę i wątrobę.
Działa oczyszczająco i tonizująco na skórę, pomaga przy siniakach.
Należy pamiętać, że tego olejku nie należy stosować w dużych dawkach i należy go całkowicie unikać podczas ciąży, karmienia piersią oraz osób cierpiących na raka piersi i padaczkę.
Słowo koper pochodzi od łacińskiego „foenum”, co oznacza „siano”. W średniowieczu był znany jako „Fenkle”. Było to popularne zioło używane przez starożytnych Chińczyków, Egipcjan i Rzymian, którzy wierzyli, że koper włoski pomaga zapewnić dłuższe życie oraz poprawia odwagę i siłę człowieka. Uważano również, że odstrasza złe duchy. Mówi się, że kopru włoskiego używano do wzmacniania wzroku, leczenia ukąszeń węży i łagodzenia kolki. W Indiach zwykłe, prażone lub powlekane miętą nasiona kopru włoskiego, zwane „sauną”, są często podawane po posiłkach w celu ułatwienia trawienia.