Wczytuję dane...
EAN: 4823015911330
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Golden Pharm

GLINKA BIAŁA (KAOLIN)

Glinka biała to wydobywany z głębi ziemi minerał kaolin, który powstaje podczas wietrzenia skał zawierających skalenie. Nazwa pochodzi od chińskiej nazwy góry Kao-ling, gdzie po raz pierwszy został wydobyty i zastosowany do produkcji porcelany, której technologia produkcji była przez setki lat wielką tajemnicą chińskich producentów. Stąd bywa również nazywana glinką chińską. Obecnie produkuje się w skali światowej około 50 mln ton na rok kaolinu a największymi producentami są: Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Francja i Brazylia. 

Substancje aktywne: krzem (największe ilości), glin, żelazo, potas, sód, magnez, wapń.

WŁAŚCIWOŚCI:

  • łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę,
  • dostarcza skórze cennych minerałów i antyoksydantów,
  • przyspiesza procesy regeneracyjne,
  • zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry,
  • zwiększa sprężystość skory,
  • polepsza owal twarzy

ZASTOSOWANIE:

REZULTAT

MASECZKA KOSMETYCZNA

Zmieszać glinkę z wodą w proporcji 1:1 do uzyskania gładkiej pasty. Użyte naczynie ani łopatka nie mogą być metalowe. Nałożyć cienką warstwę na twarz i rozprowadzić delikatnie wcierając, pozostawić na 10- 15 minut. Po nałożeniu glinki na twarz dbamy by maseczka nie wysychała - spryskujemy ją wodą mineralną lub zwilżamy wilgotnymi dłońmi.

Stosować 2-3 razy w tygodniu.

Delikatnie oczyszcza  zrogowaciałe komórki i zabrudzenia, przyspiesza procesy regeneracji. Odżywia skórę przed dostarczenie niezbędnych mikroelementów i pierwiastków. Łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, polepsza krążenie. Ma działanie wybielające. Przy regularnym stosowaniu podwyższa elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek.

KĄPIEL Z GLINKĄ

Rozpuszczać glinkę w cieplej wodzie (1 łyżka na 1 l wody), zanurzyć ręce (stopy) lub dodać do napełnionej wanny. Czas trwania zabiegu 20-30 minut

Oczyszcza, tonizuje skórę, aktywuje obieg krwi, zwiększa metabolizm w komórkach skóry. Skutecznie likwiduje zaczerwienienia i łuszczenie. Relaksuje i likwiduje napięcie emocjonalne.

MASECZKA DO WŁOSÓW

Zmieszać glinkę z woda w proporcji 1:1. Nanieść  na suche włosy i skórę głowy i owinąć ręcznikiem. Po 15-20  minutach rzetelnie spłukać ciepłą wodą.

Przy regularnym stosowaniu skutecznie odżywia i wzmacnia włosy. Likwiduje łupież i zapobiega jego nawrotom. Odnawia strukturę zniszczonych włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Skład: 100% wysoce oczyszczona glinka biała naturalna, laminaria

Stosowanie glinek przez długi okres czasu nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW I SZTUCZNYCH SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH.

Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja.

Opakowanie: 60 g

Termin ważności: 3 lata.

Oficjalny dystrybutor: BIODAR