Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903148621425
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: ForMeds

INAMIA HYALURONIC + COLLAGEN

Suplement diety

INAMIA to linia suplementów diety, stworzona z myślą o różnych potrzebach kobiecej skóry.

Znajdziesz w nich wsparcie w pielęgnacji m.in. cery naczynkowej, suchej, dojrzałej oraz z niedoskonałościami.

Zawsze bez zbędnych sztucznych dodatków.

Tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, w postaci składników o wysokiej przyswajalności i udowodnionym działaniu. Całość została zamknięta w roślinnej kapsułce z pullulanu oraz szklanym opakowaniu, które możesz oddać do recyklingu.

INAMIA HYALURONIC + COLLAGEN zawiera składniki przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej. To połączenie wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego z przebadanym klinicznie surowcem z błon jaj, w skład którego wchodzi elastyna i kolagen typu I.

Produkt ten mogą przyjmować wegetarianki.

Działanie:

Kwas hialuronowy, kolagen i elastyna to elementy tworzące skórę właściwą.
Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami (macierzy zewnątrzkomórkowej), pomagając tym samym zachować odpowiednią strukturę tkanki. To również jedna z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze. Wykazuje ona zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej własną masę.

Elastyna i kolagen z kolei odpowiadają kolejno za elastyczność i jędrność skóry. Działanie oraz obecność w skórze tych dwóch białek jest silnie powiązane. Gdy ubywa z wiekiem jednego z nich, zmniejszają się zasoby drugiego. Dzięki ścisłemu połączeniu pomiędzy nimi, możliwa jest także ich wzajemna kontrola. Wytrzymałość kolagenu nie pozwala elastynie zbyt mocno się rozciągać, a sprężystość elastyny chroni włókna kolagenu przed rozpadem wskutek nadmiernego rozciągnięcia. Wykształcona w ten sposób struktura stanowi solidne „rusztowanie” skóry właściwej.

Wyniki badań INAMIA HYALURONIC + COLLAGEN:

INAMIA HYALURONIC + COLLAGEN zawiera surowiec z błon jaj (kolagen i elastyna) przebadany klinicznie. Badania wykazały, że stosowanie wspomnianego surowca przyczyniło się do:
a) poprawy oceny stanu skóry twarzy m.in. pod kątem jej nawilżenia i miękkości – wykres 1

b) poprawy elastyczności skóry – wykres 2

c) zmniejszenia przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) – wykres 3.

TEWL (przeznaskórkowa utrata wody) to naturalny proces, który zachodzi w skórze. Określa on ilość wody, która przedostaje się z najgłębszych warstw skóry na zewnątrz. Wraz z wiekiem proces ten postępuje, prowadząc m.in. do wysuszenia skóry.

Zalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera:

Kwas hialuronowy – 180 mg Błony jaj – 300 mg, w tym:
- kolagen typu I – 66 mg
- elastyna – 75 mg.

Składniki: błony jaj, pullulan (otoczka kapsułki), kwas hialuronowy.

Sposób spożycia:

Spożywać 2 kapsułki 1 raz dziennie w trakcie posiłku.

Środki ostrożności:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych. Kobiety w ciąży i karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem produktu. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Producent: ForMeds

Zawartość opakowania: 60 kapsułek/30 porcji

Masa netto: 14,4 g.

Źródła:

[1] Wilk – Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, rozprawa doktorska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Poznań 2013.
[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18315621/
[3] 0. Balogh L., Polyak A., Mathe D. i wsp.: Absorption, uptake and tissue affinity of high-molecular-weight hyaluronan after oral administration in rats and dogs. J. Agric. Food Chem, 2008; 56 (22): 10582-10593. [4] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18391466/
[5] Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen - struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia Medyczna i Kosmetologia 2012; 2(1): 14-20.
[6] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27287383/
[7] Morąg M., Burza A., Budowa, właściwości i funkcje kolagenu oraz elastyny w skórze, Journal of Health Study and Medicine 2017, 2, 77-100.