Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903060615113
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Polpharma

Help 4 skin kurzajki i brodawki

Wskazania

Help4Skin brodawki i kurzajki jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia.

Wyrób wystarcza na 12 aplikacji.

Właściwości

Krioterapia opatentowaną metodą VERRUKILL® to bezpieczny, skuteczny i praktyczny sposób rozwiązania problemu brodawek i kurzajek w warunkach domowych.

Polega na całkowitym wymrożeniu zmian w bardzo krótkim czasie, co uruchamia naturalny proces ich usuwania. Zamrożona brodawka powinna stopniowo zanikać lub odpaść po około 10 dniach, odsłaniając nowy, zdrowy naskórek. Jednorazowy zabieg wystarcza zazwyczaj do usunięcia problemu, z wyjątkiem przypadków szczególnie opornych brodawek lub kurzajek. W takich wypadkach konieczne będzie powtórzenie zabiegu po upływie dwóch tygodni.

VERRUKILL® to zabieg polegający na wymrażaniu, który działa natychmiast, powodując zmrożenie obszaru od brodawki do korzenia w kilka sekund. Obszar skóry, który zetknie się z zamrożoną pianką, staje się biały. Może wówczas wystąpić niewielkie uczucie pieczenia i ból. Jest to całkowicie normalne. Po zabiegu przy korzeniu brodawki pojawi się mały, niewidoczny pęcherzyk, który ułatwi jej odpadnięcie. W większości przypadków 10-14 dni po zabiegu brodawka odrywa się i znika, umożliwiając wzrost zdrowej skóry.

Sposób użycia

Brodawki zwykłe i kurzajki: zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tygodni. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza. Kurzajki są zwykle bardziej oporne na leczenie. Konieczne może być powtórzenie zabiegu 3–4 razy w odstępach dwutygodniowych. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza.

Skupisko brodawek: zaleca się przeprowadzenie zabiegów osobno w obrębie każdej brodawki w odstępach dwutygodniowych.

Skład

Dimetyloeter i płynny propan.

TABELA DO OBLICZANIA CZASU APLIKACJI

Typ brodawki

Średnica brodawki

Czas zabiegu

BRODAWKI ZWYKŁE I KURZAJKI

Małe: poniżej 2,5 mm

10 sekund

Średnie: od 2,5 mm do 5 mm

15 sekund

Duże: powyżej 5 mm

20 sekund

BRODAWKI PODESZWOWE

Wszystkie wielkości

od 20 do 40 sekund

Maksymalny czas zabiegu w przypadku brodawek podeszwowych w różnych częściach stopy.
W przypadku brodawek podeszwowych należy moczyć stopę w gorącej wodzie przez co najmniej 6 minut, a następnie usunąć zrogowaciałą warstwę brodawki za pomocą pumeksu, aby zoptymalizować efekty zabiegu z wykorzystaniem wyrobu Help4Skin Brodawki i kurzajki.

 

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami opisanymi w ulotce informacyjnej i zachować ją na przyszłość.

1) Załóż końcówkę piankową na specjalnie zaprojektowany aplikator w górnej części pojemnika. Piankę należy wprowadzić w taki sposób, aby połowa znajdowała się wewnątrz dyszy aplikatora, a połowa znajdowała się na zewnątrz, aby ułatwić aplikację w leczonym obszarze.

2) Przytrzymaj puszkę pionowo i załóż bezpieczną zatyczkę na dozownik.

UWAGA: zatyczka jest wyposażona w zabezpieczenie ON/OFF, które umożliwia aktywację wyłącznie w pozycji ON.Aby aktywować dozownik, wyrównaj strzałkę na plastikowej podstawie dozownika z pionową linią wskazującą pozycję ON na bezpiecznej zatyczce.

3) ABY AKTYWOWAĆ URZĄDZENIE, PUSZKĘ NALEŻY ODWRÓCIĆ DO GÓRY DNEM

Odwróć urządzenie (tj. pojemnik z założoną zatyczką i pianką) do góry dnem, opierając zatyczkę uruchamiającą na stole. Jedną ręką mocno przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą, a drugą naciskaj ją przez 1 sekundę. Po naciśnięciu dyszy słyszalne będzie syczenie: pianka zostaje nasączona zimnym płynem i urządzenie jest gotowe do usunięcia brodawki lub kurzajki.

Jeśli nacisk będzie stosowany zbyt długo, może dojść do nagromadzenia płynu na dnie zatyczki. Jest to zjawisko normalne, a płyn szybko wyparuje. Pozostaw zatyczkę na miejscu do momentu, kiedy płyn wyparuje, lub usuń go.

4) Jedną ręką przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą na stole, a drugą usuń pojemnik. Zwróć uwagę, aby nie odwrócić zatyczki.

5) Trzymając pojemnik w dłoni, delikatnie dotknij końcówką pianki do środkowej części brodawki lub kurzajki.WAŻNE: należy wywierać delikatny, ale stały nacisk, upewniając się, że pianka styka się brodawką lub kurzajką przez cały czas trwania zabiegu, jak opisano w ulotce informacyjnej.

6) Aby przechowywać produkt w bezpieczny i higieniczny sposób, bez ryzyka zamrożenia w razie przypadkowego uruchomienia, należy potwierdzić, że nie ma więcej płynu w zatyczce i nałożyć ją na pojemnik. Należy upewnić się, że pionowa strzałka na zatyczce z oznaczeniem OFF jest wyrównana z trójkątnym wskaźnikiem na plastikowej podstawie dozownika pojemnika, a następnie delikatnie wcisnąć zatyczkę w celu zamknięcia. 

U
WAGA: po zabiegu należy poczekać trzy minuty, a następnie zdjąć aplikator za pomocą papierowej chusteczki. Aby uniknąć zarażenia skóry wirusem, nigdy nie wolno dotykać końcówki pianki gołymi dłońmi. Piankę należy wyrzucić po każdym zabiegu.

Pojemnik zawiera płyn w ilości wystarczającej na 12 zabiegów, niemniej jednak po ich wykonaniu może pozostać w nim niewielka ilość płynu. Przed wyrzuceniem pojemnik należy opróżnić, uruchamiając dyszę i usuwając płyn.