Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 074312158308
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Puritan's Pride

MAGNEZ PURITAN'S PRIDE


Magnez to minerał występujący powszechnie w organizmie człowieka, jest naturalnie występujących w wielu produktach spożywczych, dostępny jest jako suplement diety i obecny w niektórych lekach (takich jak leki zobojętniające sok żołądkowy i środki przeczyszczające). Magnez jest kofaktorem w ponad 300 układach enzymatycznych, które regulują różne reakcje biochemiczne w organizmie, w tym syntezę białek, funkcję mięśni i nerwów, kontrolę poziomu glukozy we krwi i regulację ciśnienia krwi. Magnez jest potrzebny do produkcji energii, fosforylacji oksydacyjnej i glikolizy. Przyczynia się do strukturalnego rozwoju kości i jest niezbędna do syntezy DNA, RNA i przeciwutleniacza glutationu. Magnez odgrywa również rolę w aktywnym transporcie jonów wapnia i potasu przez błony komórkowe, procesie, który jest ważny dla przewodzenia impulsów nerwowych, skurczu mięśni i prawidłowego rytmu serca.

Ciało dorosłego człowieka zawiera około 25 g magnezu, z czego 50% do 60% znajduje się w kościach, a większość w tkankach miękkich. Mniej niż 1% całkowitego magnezu znajduje się w surowicy krwi, a poziomy te są ściśle kontrolowane. Prawidłowe stężenie magnezu w surowicy waha się od 0,75 do 0,95 milimola (mmol) / l. Hipomagnezemię definiuje się jako stężenie magnezu w surowicy poniżej 0,75 mmol / l. Homeostaza magnezu jest w dużej mierze kontrolowana przez nerki, które zwykle wydalają około 120 mg magnezu z moczem każdego dnia. Wydalanie z moczem jest zmniejszone, gdy poziom magnezu jest niski.

Źródła magnezu w diecie:

Magnez jest szeroko rozpowszechniony w żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz w napojach. Dobrym źródłem są zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Ogólnie rzecz biorąc, żywność zawierająca błonnik pokarmowy dostarcza magnezu. Magnez jest również dodawany do niektórych płatków śniadaniowych i innych wzbogaconych produktów spożywczych. Niektóre rodzaje przetwarzania żywności, takie jak rafinowanie ziarna w sposób usuwający bogate w składniki odżywcze zarodki i otręby, znacznie obniżają zawartość magnezu.

Właściwości magnezu:

 • pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej

 • pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów

 • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości

 • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni

 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego

 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

 • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych

 • pomaga w prawidłowej syntezie białka

 • odgrywa rolę w procesie podziału komórek

 • przyczynia się do prawidłowego rozwoju kości u dzieci

Skład

Wielkość opakowania: 100 tabletek

Porcja jednorazowa: 1-2 tabletki

Ilość porcji w opakowaniu: 100

Składniki 1 tabletka RWS 2 tabletki RWS
Magnez
(jako tlenek magnezu)
250 mg 67% 500 mg 134%

RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

<> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

Składniki:

Tlenek magnezu (magnez); celuloza roślinna, fosforan dwuwapniow, kwas cytrynowy, substanacja koloryzyująca: dwutlenku tytanu, roślinne sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie

Stosować jedną (1) tabletkę dziennie, najlepiej podczas posiłku.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu, z dala od małych dzieci. Nie używać, jeśli opakowanie było uszkodzone lub ze zdjętą folią.

Produkt nie zawiera

Sztucznych aromatów, słodzików, konserwantów, cukru, soi, skrobi, mleka, laktozy, glutenu, pszenicy, drożdży, sodu.

Ważne:

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Producent

Puritan's Pride, INC.
Oakdale, NY 11769 U.S.A