Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4820080990079
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Yantra

ARTROLAM

Naturalny preparat na schorzenia aparatu ruchu

Preparat Artrolam zawiera w swoim składzie roślinne substancje o mocnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz regenerującym.

Siedmiopalecznik błotny (sabelnik) działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. W medycynie ludowej jest wykorzystywany jako środek na obrzęki, zastój krwi i limfy w kończynach dolnych. Ma mocne działanie regenerujące na tkankę stawową przy czym pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych.

Żywokost lekarski (Symphytum officinale L.) należy do najcenniejszych roślin leczniczych od czasów starożytnych. Leczyli nim rany wojownicy starożytnego Rzymu, Paracelsus leczył wrzody, złamania kości, ekstrakty wodne podawano przy krwawieniach wewnętrznych. W nowoczesnych medycynie niekonwencjonalnej żywokost stosowany jest w postaci nalewek, naparów, do kąpieli, kompresów, jako środek ściągający, zmiękczający, przeciwzapalny i gojący. Stosowany przy złamaniach, przyspiesza wypełnianie się ubytków kostnych (stąd wzięła się nazwa rośliny). Stosuje się również zewnętrznie przy odmrożeniach, oparzeniach, egzemie, ropniach i trudno gojących się ranach. Pobudza rozwój komórek przy ubytkach skórnych.

Imbir - przyprawa stosowana w kuchni oraz w medycynie naturalnej. Korzeń imbiru zawiera cenne substancje o działaniu leczniczym. Napoje, napary, olejki, syropy i preparaty przygotowane na jego bazie mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz łagodzące dolegliwości związane ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Imbir jest również przydatny jako środek łagodzący dolegliwości spowodowane przez chorobę lokomocyjną. Świetnie sprawdzi się również jako pomocniczy środek w zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy. 

Kurkuma to nie tylko aromatyczna przyprawa, lecz także wyjątkowo silny środek leczniczy. Jej główny składnik – kurkumina – powszechnie wykorzystywany jest w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej.

Kurkumina wykazuje bardzo silne działanie przeciwzapalne, które można porównać z zażywaniem takich leków jak np. hydrokortyzon czy nurofen. Zahamowanie procesów zapalnych w wyniku spożywania kurkumy ma bezpośredni związek z jej działaniem antynowotworowym. W roku 2011 magazyn Proceedings of the National Academy of Sciences opublikował wyniki badań, z których wynikało, że co czwarta zmiana rakowa powstała na skutek przewlekłego stanu zapalnego.W tym samym roku opublikowano kolejne ważne badanie dotyczące antynowotworowych właściwości kurkumy. Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie (Centrum Nowotworów MD Anderson) dowiedli, że kurkumina niszczy komórki rakowe, nie wywołując przy tym żadnych negatywnych skutków uboczny

 

Zaleca się jako środek, który sprzyja naturalnej regeneracji stawów, ścięgien, więzadeł i kości.

SKŁAD: wyciąg z sabelnika - 250 mg, imbir - 100 mg, głóg - 50 mg, kurkuma - 50 mg, celluloza mikrokrystaliczna.

DAWKOWANIE: dorośli i osoby od 16 lat, 1 kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkiem.

NIE JEST LEKIEM.

Opakowanie: 60 kapsułek 500 mg. 

PRODUCENT: Nove Zyttya, Ukraina