Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 7331944526275
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Alg-Börje

CYNK, ZINK

SUPLEMENT DIETY

Cynk firmy Alg-Borje zawiera organiczny związek cynku w postaci cytrynianu cynku. 

Suplementu nie należy przyjmować jako alternatywy do zróżnicowanego pożywienia.

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety powinny być przechowywane  w sposób niedostępny dla małych dzieci.                           

Zalecane spożycie: 1/2 tabletka dziennie.

Składniki: cytrynian cynku, substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna, fosforan wapnia), substancja wiążąca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Skład 1 tabletki: 25 mg cynku (167% RWS*)

*RWS – procent referencyjnej wartości spożycia w zalecanej dziennej porcji produktu.                                                   

Cynk w organizmie człowieka pełni funkcje katalityczne, strukturalne i regulacyjne.

Wchodzi w skład ponad 300 enzymów, m.in. tych, które biorą udział w biosyntezie białka. Pierwiastek ten bierze udział w przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów, a także przemianach energetycznych, jest niezbędny do produkcji i/lub funkcjonowania wielu hormonów.

Odpowiada za utrzymanie stabilności błon komórkowych, odczuwanie smaku i zapachu, metabolizm alkoholu, obronę immunologiczną organizmu.

W ośrodkowym układzie nerwowym, pośrednio, może brać udział w modulacji plastyczności synaps, procesach zapamiętywania i uczenia się, a także w regulacji pobudzenia i przewodzenia sygnałów (JOM 2001; EFSA 2014; Lowe 2013; Chasapis 2012; King 2014; Gapys 2014; Maret 2013).

Zapotrzebowanie na cynk, związane z przyrostem nowych tkanek, zależy od szybkości wzrostu organizmu w różnych okresach dzieciństwa i młodości. Jest on najintensywniejszy w pierwszych miesiącach życia. Fizjologiczne zapotrzebowanie na cynk wzrasta również w okresie skoku pokwitaniowego. Dotyczy to szczególnie chłopców (Scient. Opinion 2014, Lowe 2013, Chasapis 2012).

W czasie ciąży wzrasta wchłanianie cynku z pożywienia, jednak z uwagi na pokrycie potrzeb rozwijającego się płodu, zapotrzebowanie na ten składnik jest większe. Również w czasie laktacji, w celu uzupełnienia strat cynku związanych z sekrecją mleka, dla kobiet karmiących zalecane jest wyższe spożycie cynku (Wilson 2016, Scient. Opinion 2014, Donangelo 2012).

Źródło: U C H W A Ł A NR 1 0 / 2 0 1 9 ZESPOŁU DO SPRAW SUPLEMENTÓW DIETY z dnia Il czerwca 2019 r.


Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opakowanie:150 tabletek

Producent: Alg-Börje, Szwecja


Informacje o produktach zawarte na Stronie nie mają na celu dostarczenia kompletnej informacji medycznej. W celu uzyskania porady medycznej należy skontaktować się z lekarzem.

Informacje zawarte na stronie powinny zostać uważnie przeczytane i ocenione przez Konsumenta oraz jego lekarza i farmaceutę. Alg Borje Polska nie oferuje indywidualnej diagnozy medycznej ani porad dotyczących leczenia i żywienia. Przed skorzystaniem z produktów, których opis znajduje się na Stronie, Konsument powinien zawsze uzyskać kompletną informację medyczną oraz skonsultować się z lekarzem, dietetykiem lub farmaceutą. Konsument nie powinien podejmować samodzielnie działań związanych ze zdrowiem w oparciu o dane zawarte na Stronie.