Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 3182612702033
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Mlle Agathe

ORGANICZNE MYDŁO ZE ŚLUZEM ŚLIMAKA, LAWENDA, TONIZUJĄCE, MLLE AGATHE​​

Organiczne mydło „Lawenda”, to połączenie ręcznie zbieranego śluzu ślimaka z masłem Shea, oliwą z oliwek, olejem kokosowym, a także olejku lawendowego nadającego mydłu pięknego zapachu.

Delikatne dla skóry wrażliwej. Nawilża i zmiękcza skórę. 


Najbardziej "prowansalskie" z wykonanych metodą zmydlania na zimno mydeł Mlle Agate - połączenie ręcznie zbieranego śluzu ślimaka z kompleksem roślinnym, o wyjątkowych właściwościach:

  • śluz ślimaka: naprawia, łagodzi, na podrażnienia. Śluz jest zbierany ręcznie w sposób etyczny (czytaj więcej poniżej);
  • olej kokosowy: odpowiada za spienianie się, oleistość;
  • olej słonecznikowy: koi, ściąganie;
  • masło Shea: odżywia i nawilża;
  • oliwa z oliwek: koi, emolient;
  • hydrolat i olejek lawendowy: uspokaja, przeciwutleniacz. 

Zasady, którymi firma Mlle Agathe kieruje się podczas ręcznego zbierania śluzu ślimaka:

- Aby całkowicie uniknąć zadawania cierpienia ślimakom, surowiec zbierany jest w wyłącznie ręcznie. Firma Mlle Agathe jest stanowczym przeciwnikiem zadawania cierpienia zwierzętom, które są nieuniknione podczas zmechanizowanych metod zbioru. Uważamy, że zwierzę nie jest traktowane delikatnie i ostrożnie, gdy wykonywane są mechaniczne żniwa. Pomijając praktyki, gdy są one poddawane wstrząsom elektrycznym, a nawet wirowaniu!

- Pozyskiwanie składników bez szkody dla żywego organizmu - śluz ślimaka zbierany jest o czasie najdogodniejszym dla zwierzęcia, gdy jego naturalne czynności zostaną najmniej zakłócone.

- Podczas hodowli unika się bliskości fal radiowych oraz sztucznego światła. Pomimo, że jest to trudne do wykazania z obserwacji firmy wynika, że ma to pozytywny wpływ dla jakości zbieranych surowców.

- Delikatne obchodzenie się z pozyskanym surowcem. Podobnie jak w przypadku zwierzęcia, surowiec traktowany jest z szacunkiem, bez stosowania procesów przemysłowych (maszyny mechaniczne, liofilizacja, obróbka UV itp.).

Najwięcej ze wszystkich ekologicznych marek śluzu pobranego ręcznie - 100%!

99% naturalnych składników;
81% organicznych składników roślinnych;
11% ręcznie zebrana organiczna wydzielina ślimaka, która jest w pełni etycznie pobierany (czytaj więcej poniżej). Większość marek kosmetyków wyprodukowanych ze śluzu ślimaka wykonuje mechaniczny zbiór śluzu przez porażenie prądem elektrycznym lub wirówki!
10% „super tłuszcz”.

Sposób użycia:

Spień mydło z pomocą rąk lub naturalnej gąbki, nałóż na ciało, twarz, włosy i miejsca intymne.

Dzięki naturalnej zawartości tłuszczu, wszystkie mydła chronią warstwę lipidową skóry, która jest niezbędna dla elastyczności i nawilżenia skóry.

Aby mydło starczyło na dłużej (średnio na 32 prysznice), zalecamy używanie mydelniczek.

Skład INCI: 

Sodium cocoate**, Sodium sunflowerseedate**, Lavandula angustifolia flower water*, Glycerin**, Sodium shea butterate**, Sodium olivate**, Lavandula hybrida oil*, Linalol, Lavandula angustifolia oil*, Water, Lavandula angustifolia flower*, Limonene, Snail secretion filtrate*, Geraniol, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid.

* Składniki organiczne.
** Wytworzone ze składników organicznych.

Waga: 100 g


Dlaczego Mlle Agathe?

Marka Mlle Agathe jest jedyną marką z certyfikatem ekologicznego hodowcy ślimaków, który pozyskuje śluz ślimaka w sposób etyczny i w 100% ręcznie! Badania wykazały, że przy wykonywaniu ręcznego zbioru uzyskana masa śluzu ślimakowego jest 2 do 3 razy większa niż uzyskana podczas zbioru mechanicznego. Wszystkie produkty kosmetyczne Mlle Agathe zawierają synergię roślin, olejów roślinnych i wosku roślinnego, które są wytwarzane z szacunkiem dla człowieka, natury i oczywiście zwierząt.

Certyfikaty:

logo-certifie-bio_1.jpg

Wyprodukowano we Francji.