Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 8901138501730
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Himalaya

KARELA HIMALAYA

Gorzki melon zwany także Karela, Karavella, Kathilla, Momordica charantia jest ziołem, które reguluje poziom cukru we krwi i reguluje funkcjonowanie organów człowieka. Zawiera Gurmarin, polipeptyd podobny budową do bydlęcej insuliny, a jego działanie regulujące poziom cukru we krwi zostało potwierdzone doświadczalnie. 
Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Wykazano, że lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. Owoce Kareli są stosowane przez ajurwedyjską medycynę ludową jako środek na cukrzycę. 

Owoce i liście Kareli zawierają alkaloidy, glukozydy, olejki naturalne . Ziarna zawierają alkaloidy i ureazę. Liście, owoce i ich wyciągi Kareli mają lecznicze właściwości i stosowane są przez Ayurvedę. Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie witaminy A, B1, B2, C i żelazo. Regularne zażywanie Kareli zapobiega nadciśnieniu tętniczemu.

Działanie: 

Wspomaga regulację poziomu cukru we krwi poprzez blokowanie neuronalnej odpowiedzi na słodkie bodźce smakowe. Karela jest stosowna podczas cukrzycy. Lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową. 

Badania kliniczne: 

Aktywność insulinopodobną wyciągu z Karela była testowana w badaniach klinicznych. W cukrzycy typu młodzieńczego szczyt działania hypoglikemicznego obserwowano po 1-8 godz. od podania Kareli, w cukrzycy dorosłych maksimum spadku stężenia glukozy następował po 12 godz. Karela ma również działanie redukujące hypercholesterolemię. Ostatnie badania brytyjskiego zespołu badawczego potwierdziły, że Karela ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako „insulina roślinna". Wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Karela zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w walce z cukrzycą.

Dawkowanie: 
2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłku. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia odczuwalnego efektu leczniczego. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt poprawy samopoczucia i zdrowia. 

Zaleca się stosowanie od 14 roku życia.

Opakowanie: 60 kapsułek po 250 mg.


NIE JEST LEKIEM

Termin ważności: 3 lata od daty produkcji na opakowaniu

Producent: Himalaya Drug Co. Ltd

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Indie

Dodatkowe informacje

  • Opakowanie: 

    60 kapsułek