Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Dr.Biokord

Olibanum kadzidło

Olibanum (ang. Frankincense) - żywica pozyskiwana z drzew gatunku Boswellia. Drzewa kadzidłowca występują w Afryce. Są także uprawiane w Arabii i w Indiach. Wskutek nacięcia kory drzewa, dostarczają żywicę znaną jako olibanum.

Żywica pozyskiwana z drzew Boswellia (Shallaki) jest od wieków stosowana w tradycyjnej medycynie indyjskiej, Ajurwedzie, w przypadku występowania szeroko pojętych stanów zapalnych, a w szczególności w reumatyzmie, osteoartretyzmie, zwyrodnieniach kręgów szyjnych, bólach odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Obok mirry, jest jednym z pierwszych stosowanych kadzideł. Pali się je w celu zmniejszenia poczucia niepokoju, zrelaksowania się, dla oczyszczenia górnych dróg oddechowych w przypadku kataru, kaszlu lub stanów zapalnych.

Zapach olibanum może także zwiększyć zdolność koncentracji i uczenia się. Składniki żywicy z kadzidłowca działają kojąco i wspomagają zmysły umożliwiając koncentrację na przedmiocie medytacji.

Posiada bardzo przyjemną drzewno-cytrusową nutę zapachową, jest zapachem świeżym i nieprzytłaczającym. Naturalne i aromatyczne składniki kadzidła stwarzają pozytywny klimat w domu, mieszkaniu lub miejscu pracy.

W celu kadzenia żywicę należy nasypać na rozpalony węgielek.

Składniki: Boswelia carterii resin peas

Masa netto: 50 g