Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5055796528592
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Ancient Wisdom

Olejek Eteryczny Cynamonowy

100% NATURALNY

Latin Name: Eugenia Caryophyllata

Kraj pochodzenia: Madagaskar

Metoda otrzymywania: destylacja parą wodną.

Olejek goździkowy jest zwykle uzyskiwany przez destylację z parą wodną z liści, łodygi i pąków drzewa Eugenia caryophyllata, które pochodzi z Indonezji i wysp Malakka.

To silny olejek o ciepłym, mocnym, korzennym zapachu, który w aromaterapii należy stosować bardzo rozcieńczony i ostrożnie.

Olejek goździkowy może być stosowany do leczenia lub łagodzenia trądziku, siniaków, skaleczeń i oparzeń, owrzodzeń nóg oraz jako środek przeciwbólowy przy reumatyzmie i zapaleniu stawów.

Mówi się, że jest również dobry dla układu pokarmowego, pomagając przy wymiotach, biegunce, wzdęciach, skurczach i pasożytach.

Uważa się, że jest cenny w łagodzeniu problemów z oddychaniem, takich jak zapalenie oskrzeli, astma i gruźlica.

W aromaterapii ten olejek eteryczny pobudza umysł i działa jak afrodyzjak. Usuwa wyczerpanie psychiczne i zmęczenie i wywołuje sen u osób cierpiących na bezsenność.

Goździki były powszechnie używane w starożytnych Indiach i Chinach. Uważa się, że starożytna medycyna chińska stosowała goździki w leczeniu niestrawności, biegunki, stopy sportowca i infekcji grzybiczych. W tych krajach od czasów starożytnych był stosowany w leczeniu owrzodzeń jamy ustnej, bólu zębów oraz jako odświeżacz oddechu. Była to jedna z pierwszych przypraw, którymi handlowano. Mówi się, że arabscy ​​kupcy przywieźli goździki do Europy w czasach Cesarstwa Rzymskiego.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 10 ml

Producent: Ancient Wisdom, UK

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...