Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 8901138501631
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Himalaya

AMALAKI, HIMALAYA

AMALAKI (Emblica officinalis) jest efektywnym antyoksydantem i jednym z najbardziej bogatych źródeł witaminy C w formie naturalnej. Jest bardzo silnym środkiem odmładzającym. 

DZIAŁANIE:

Amalaki (Emblica officinalis) jest naturalnym, efektywnym antyoksydantem i jednym z najbardziej bogatych źródeł witaminy C w formie naturalnej. Zawiera także cytokininy, a wśród nich najwięcej jest zeatyna (organiczny związek chemiczny, naturalny hormon roślinny). 
Jego owoc jest cierpki w smaku, odświeżający, ma działanie moczopędne i przeczyszczające. Suszone owoce są stosowane w tamowaniu krwotoków, biegunce i dyzenterii. Ma działanie antybakteryjne i ściągające co zapobiega infekcjom i pomaga w leczeniu wrzodów trawiennych. 
Jest użyteczny jako środek przeczyszczający i często stosowany w leczeniu zaparć. Także stosowany w leczeniu miażdżycy. 
Amalaki jest opisywany w starożytnych tekstach ayurvedyjskich jako najlepszy środek przeciw starzeniu. 
Jest bardzo silnym specyfikiem odmładzającym i uznawany jest za najlepsze źródło naturalnej witaminy C. Ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. 
Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc Amalaki ma właściwości antyoksydacyjne - wstrzymuje tworzenie się wolnych rodników, które mają działanie rakotwórcze. 
Jest stosowany także jako afrodyzjak, środek przeciwgorączkowy, przeciwcukrzycowy, korzystnie działa na serce, mózg i układ trawienny. Amalaki ma składniki odżywcze i jest bardzo ważnym źródłem witaminy C, minerałów i aminokwasów. Zawiera także dużo chromu, cynku i miedzi. Obecność chromu jest szczególnie ważna dla chorych na cukrzycę. Owoc zawiera także fylemblinę i kurkuminoidy. Owoc zawiera 182,14 jednostek superoksydazy dyzmutazy na 1g świeżej masy, która ma silne właściwości rewitalizujące. Olej z nasion zawiera 64,8% linolenowego kwasu i jest zbliżony do składu oleju z siemienia lnianego.

WSKAZANIA:

 • infekcje górnych dróg oddechowych,
 • profilaktyka grypy w okresie epidemii,
 • okres rekonwalescencji,
 • cukrzyca,
 • profilaktyka starzenia się,
 • rewitalizacja organizmu,
 • wzmocnienie układu odpornościowego, 
 • choroby skóry,
 • biegunki 
 • nadkwasota.

DAWKOWANIE: 

2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych specyfików daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.

Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja, kobiety w ciąże, karmiące matki, dzieci do wieku 14 lat.

NIE JEST LEKIEM.

Opakowanie: 60 kapsułek. Kapsułki zawierają wyciąg z Amli (Amalaki) 250 mg

Termin ważności: 3 lata od daty produkcji widocznej na opakowaniu.

Producent: The Himalaya Drug Company

Charakterystyki

 • Kraj produkcji: 

  Indie

Dodatkowe informacje

 • Opakowanie: 

  60 kapsułek

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...