Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902150280606
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Intenson

STEVIN W KRYSZTAŁKACH

Słodzik stołowy na bazie erytrytolu i glikozydów stewiolowych.

Erytrytol to naturalny niskokaloryczny słodzik. Powszechnie występuje w owocach, warzywach, a także w nasionach roślin i w grzybach. Erytrytol ma delikatny słodki smak. Erytrytol nie powoduje próchnicy zębów. Po spożyciu jest szybko eliminowany z organizmu. Może być stosowany przez diabetyków. Zaletą tego produktu jest to, że spożyty nawet w dużych ilościach nie ma działania przeczyszczającego.

Erytrytol został wzbogacony glikozydami stewiolowymi. Glikozydy stewiolowe są stosowane w Ameryce Południowej od setek lat jako środek słodzący. Siła słodząca glikozydów stewiolowych jest od 250 do 350 razy wyższa od zwykłego cukru. Pozyskuje się je z liści roślin o nazwie stewia (Stevia rebaudiana). Liście tej rośliny są umieszczane przez tydzień pod wodą. Tak uzyskany roztwór wodny jest następnie oczyszczany i suszony, aż do uzyskania kryształów glikozydów stewiolowych.

Sposób użycia: 

Stosować jak biały cukier. Może być stosowany do gotowania, pieczenia lub słodzenia redukując w ten sposób kaloryczność przygotowywanych potraw.

Składniki

99% erytrytol, 0,1% glikozydy stewiolowe (Rebaudiozyd A)

Wyprodukowano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy, orzeszki arachidowe (ziemne), sezam oraz produkty zawierające dwutlenek siarki, gluten, jaja, mleko, seler.

Kraj pochodzenia: Chiny

Data przydatności i numer partii podane na opakowaniu.

Przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu.

Masa netto 250 g

Producent:

Intenson Europe Sp. z o.o. Różana 7, 05-420 Józefów, Polska

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Polska

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...