OLEJEK KAJEPUTOWY
CAJEPUT ESSENTIAL OIL
100% NATURALNY
Olejek kajeputowy otrzymuje się z liści i młodych gałązek drzewa cajeput przez destylację z parą wodną.
Olejek ma barwę zielonkawo - żółty i świeży, orzeźwiający zapach.
Olejek kajeputowy znany w aromaterapii zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie - w leczeniu gorączki, dolegliwości skórnych i chorób dróg oddechowych.
Jest skutecznym środkiem przeciwbólowym i stosuje się do okładów na stłuczenia i bóle mięśni.
Stosowany do masażu i inhalacji, olejek dobrze działa na wszelkie dolegliwości związane z drogami oddechowymi. Jest środkiem wykrztuśnym, antyseptycznym i rozgrzewającym.
W kosmetologii zalecany jest do pielęgnacji przetłuszczającej się skory i leczeniu trądziku. Dodany do kąpieli, pomaga w leczeniu cellulitu.
METODY STOSOWANIA
KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 5 - 7 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.
INHALACJE: 2-3 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.
OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 5 - 7 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).
KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 6 - 8 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
WZBOGACANIE KOSMETYKI: 5-7 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.
PRZECIWWSKAZANIA:
Indywidualna nietolerancja. Kobiety w ciąże. Nie stosować jednocześnie z preparatami żelaza. Nie stosować bez rozcieńczenia.
Przed pierwszym zastosowaniem naturalnych olejków należy wykonać test uczuleniowy. W tym celu mieszamy kroplę olejku eterycznego z łyżeczką oleju roślinnego, wcieramy w skórę i pozostawiamy na 24 godziny. Jeśli w tym czasie zaobserwujemy reakcję alergiczną, nie powinniśmy stosować tego olejku.
PRZECHOWYWANIE:
w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od +5 do 25 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.