Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 7331944526435
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Alg-Börje

TANGBAD

Maska algowa lub kąpiel wodorostowa.

Mączka z wodorostów produkowana jest z alg brunatnych (Ascophyllum nodosum) pochodzących z czystych wód u wybrzeży Islandii.

Maseczki z mączki z alg odtruwają skórę (działanie detoksykacyjne), pozwalają osiągnąć silny efekt rewitalizujący, wzmacniają, nawilżają i ujędrniają skórę. Dodatkowo maseczka z alg napina i wygładza skórę (lifting). Antybakteryjne działanie alg redukuje zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.

W Szwecji produkt jest również stosowany do ciepłej kąpieli. Podczas takich kąpieli naturalne algi brunatne (Ascophyllum nodosum) łagodzą i uśmierzają świąd orazredukują bóle mięśni i stawów.

Algi morskie zawierają duże ilości substancji mineralnych, mikroelementów i witamin. Ich działanie w kosmetyce jest nieocenione.

Dlaczego naturalne algi morskie mają tak zbawienne działanie dla skóry?

„(…)Algi morskie gromadzą wszystkie minerały (makro- i mikroelementy), które występują w wodzie w postaci łatwo przyswajalnej przez ludzki organizm, takie jak: cynk, fluor, fosfor, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i żelazo. Algi morskie zawierają także witaminy: C, B, E oraz beta-karoten. Są również bogate w wysokiej jakości proteiny oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. (...)Najlepsze produkty, to takie, które zawierają naturalne algi morskie, pochodzące z czystych wód. (...) Pamiętajmy, że produkty naturalne mają dużo lepszą wchłanialność niż produkty syntetyczne i  mają większą zawartość witamin i minerałów.” 
dr Malwina Taborowska

Skład:

Mączka z wodorostów produkowana jest z alg brunatnych, zbieranych u czystych wybrzeży Islandii.

(Przepis na maseczkę i kąpiel na opakowaniu. Produkt TANGBAD 200g wystarczy na 40 maseczek lub około 6 kąpieli).
Opakowanie: 200g, 500g
Producent: Alg-Börje, Szwecja