Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903021591579
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: PRONESS MyVita

Witamina D3 i K2 w kroplach

Naturalne Witaminy D3+K2 w kroplach to:

  • doskonała wchłanialność,

  • tylko naturalne składniki.

W produkcie znajdują się naturalne Witaminy K2 MK-7 i D3 w postaci kropel, które zostały rozpuszczone w Oliwie z Oliwek Extra Virgin. W przypadkuWitamin K2 D3 w kroplach proces wchłaniania rozpoczyna się już w ustach, natomiast w formie tabletek czy kapsułek witaminy te są wchłaniane dopiero w dalszej części przewodu pokarmowego, podczas trawienia.
Witamina K2 zastosowana w produkcie została wytworzona w trakcie procesu fermentacji z natto w formie menachinonu-7 (MK-7) i jest naturalną, biodostępną i bioaktywną formą Witaminy K. Natomiast Witaminę D3 znajdującą się w produkcie w postaci cholekalceferolu pozyskano w naturalny sposób z owczej wełny (z lanoliny).
Niezwykle ważna jest synergia w działaniu Witamin K i D zapewniająca prawidłową regulację gospodarki wapniowej w organizmie. Stąd tak ważne jestprzyjmowanie razem Witamin D i K, najlepiej w postaci naturalnej. Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia, natomiast Witamina K2 wspiera prawidłowy transport wapnia wiążąc go w kościach. Witamina K2 odgrywa bardzo ważną rolę w procesie mineralizacji kości.

Witamina D w naturalny sposób wytwarza się w głębszych warstwach skóry pod wpływem odpowiednich promieni słonecznych. Suplementację Witaminą D3 w kroplach poleca się szczególnie w okresach jesienno-zimowych, kiedy na naszej szerokości geograficznej dociera bardzo mała ilość promieni słonecznych.

Skład: 

Oliwa z Oliwek Extra Virgin, Witamina K2  (Menachinon-7 z natto); Witamina D3 (cholekalcyferol z lanoliny).

Sposób użycia:

Poleca się spożywać 4 krople Witamin D3 K2 na dobę. Produkt posiada specjalną pompkę dozującą. Jedno naciśnięcie pompki zawiera 1 kroplę - porcję w dawce 25 mcg Witaminy K2 oraz 12,5 mcg Witaminy D3.

4 krople    
Witamina K2     100 mcg (133% RWS*)
Witamina D3        50 mcg - 2000 j.m. (1000% RWS*)    

*RWS - referencyjna wartość spożycia

Zawartość netto: 30 ml
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa:
  • nie należy przekraczać zalecanej porcji do spozycia w ciągu doby,
  • nie zaleca się stosować kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom,
  • w przypadku stosowania leków przeciwzakrzepowych przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem. 
Przechowywanie:

Witaminy D3 K2 w kroplach należy przechowywać w temp. pokojowej, w sposób niedostępny małym dzieciom. Witaminy D3 K2 w kroplach należy chronić przed działaniem światła słonecznego.

Witaminy D3 K2 w kroplach są suplementem diety, który nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia jest istotnym czynnikiem dla zachowania dobrego stanu zdrowia.