Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5904806120311
Koszt wysyłki od: 9.50 PLN
Producent: Biowen

Ekstrakt z Shiitake 400 mg - 40% polisacharydów, 30% beta-glukanów

Wegańskie składniki produktu jakim jest Shiitake ekstrakt sprawiają, że mogą go stosować również osoby na dietach roślinnych czy te, które ograniczają jedzenie produktów odzwierzęcych. 

Shiitake w kapsułkach nie zawiera też laktozy i glutenu, za to ma 100% naturalnych wysokiej jakości składników. 

Ekstrakt Biowen Shiitake powstał z owocników tego grzyba!

Grzyby Shiitake to popularne w medycynie Dalekiego Wschodu grzyby, które są tam znane już od stuleci i w pewnym momencie przywędrowały również i do nas, do Europy. Z wyglądu przypomina trochę pieczarkę, którą każdy z nas doskonale zna. Jednak to zupełnie inny grzyb, chociaż także pochodzi z rzędu pieczarkowców. Jego nazwa pochodzi od drzewa Shii, na którym często można go spotkać w Azji. Ma bardzo intensywny smak. 

Shitake wspomaga naszą dietę dzięki temu, że zawiera mnóstwo wartości odżywczych, ale także polisacharydy i beta-glukany, które są pożądane w tego typu produktach, a ich stężenie wyznacza ich jakość!

Właściwości

Działanie Shiitake jest cały czas badane, chociaż wiele badań już teraz wskazuje na pewne pozytywne skutki ich stosowania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy Shiitake wspomaga przede wszystkim naszą dietę poprzez dostarczenie do niej polisacharydów i beta-glukanów. Z kolei beta-glukany to ważny komponent, który wpływa na prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, a dzięki temu możemy zadbać o swój układ krwionośny. 

Ekstrakt z Shiitake został wzbogacony o cenny składnik, czyli BioPerine®, a dzięki temu grzyby Shiitake zyskały właściwości cenne dla trawienia, skóry, wątroby, układu nerwowego czy odpornościowego! Piperyna zawarta w tym ekstrakcie jest standaryzowana na 95%. 

Zalecane dzienne spożycie

Shiitake w kapsułkach zaleca się spożywać w ilości jednej kapsułki dziennie, wraz z posiłkiem.

Składniki

Grzyby Shiitake – Twardnik japoński (Lentinula edodes (Berk.) Pegler) ekstrakt z owocników standaryzowany na 40% polisacharydów i 30% beta-glukanów [DER 25:1], BioPerine® ekstrakt z owoców pieprzu czarnego standaryzowany na 95% piperyny, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza.