Przy stagnacji żółci stosowanie ziół żółciopędnych jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia. Współczesny styl odżywiania polega na spożywaniu słodkich, wysokokalorycznych, tłustych potraw. Z powodu niedożywienia, nadużywania alkoholu w organizmie dochodzi do stagnacji żółci, rozwijają się choroby pęcherzyka żółciowego. Rano osoba ma gorycz w ustach, nieprzyjemny posmak, okresowo pojawia się ból w prawym podżebrzu. Objawy te są bezpośrednim dowodem problemów z woreczkiem żółciowym i wątrobą. Wzrasta ryzyko zapalenia pęcherzyka żółciowego i kamicy żółciowej. Musisz udać się do specjalisty na badanie. Tylko specjalista będzie mógł przepisać leki lub fitoterapię. Stosowanie syropu ziołowego pomoże poprawić przebieg choroby.
W skład ENJEE AN NATUREL Cholesterol SYROP harmonijnie dobrane są zioła o działaniu żółciopędnym, przeciwzapalnym.
Oman zawiera różne rodzaje żywic, wosk, olejek eteryczny, witaminę E, saponiny, polisacharyd inuliny i śluz. Ekstrakt z omanu polecany jest do stosowania w procesach zapalnych jelit lub żołądka.
Ziele dziurawca zawiera flawonoidy (rutynę, kwercetynę), kwas askorbinowy i nikotynowy, saponiny, cukry, karoten, tokoferol (witamina E), hiperycynę, alkohol cetylowy, cholinę, hiperozyd, fitoncydy, olejki eteryczne, garbniki, substancje żywiczne i gorzkie. Ziele dziurawca stosuje się jako środek przeciwbakteryjny, antyseptyczny, przeciwbólowy, żółciopędny, ściągający, przeciwpasożytniczy, a także jako lek regenerujący w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.
Krwawnik pospolity zawiera garbniki, które działają bakteriobójczo, ściągająco i przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia. Krwawnik pospolity zawiera filochinony (witaminę K), które z kolei zwiększają wytrzymałość naczyń włosowatych, przyspieszają gojenie się ran i owrzodzeń. Karoten, który występuje w dużych ilościach w krwawniku pospolitym, przekształca się w organizmie w witaminę A. Krwawnik stosuje się przy chorobach przewodu pokarmowego - zapaleniu jelita grubego, nieżycie żołądka, chorobie wrzodowej.
Wrotycz pospolity ma silne działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, regenerujące, żółciopędne, ściągające i przeciw robakom. Wyciąg z wrotyczu może poprawić apetyt i trawienie, tonizować czynność przewodu pokarmowego (poprawić perystaltykę).
Rumianek jest stosowany przy kolce jelitowej, ponieważ może zmniejszać wrażliwość i ma właściwości przeciwzapalne. Rumianek stosuje się przy zapaleniu błony śluzowej żołądka (zwłaszcza przy zapaleniu błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości), biegunce, wzdęciach, zapaleniu okrężnicy i skurczach jelit. Dzięki temu kwiatowi funkcje pęcherzyka żółciowego i jego przewodów są odpowiednio stymulowane. Rumianek ma również korzystny wpływ na funkcjonowanie wątroby.
Zalecenia dotyczące użytkowania
Może być polecany jako dodatkowe źródło polisacharydów, goryczy, flawonoidów. W kompleksie środków na choroby wątroby i dróg żółciowych (zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby, zapalenie dróg żółciowych, dyskineza dróg żółciowych, zespół po cholecystektomii). Przyczynia się do normalizacji funkcjonowania narządów przewodu pokarmowego i wątroby. Ma właściwości żółciopędne.
Dawkowanie
Dorośli: 10 ml 2-3 razy dziennie, dodając do herbaty, wody mineralnej lub innych napojów. Wstrząśnij przed użyciem. Kuracja wynosi 10-20 dni.
Ostrzeżenie
Nie zaleca się stosowania w przypadku indywidualnej wrażliwości na składniki, w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Produkt nie zastępuje zróżnicowanej, zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.
Przed użyciem wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem.
NIE JEST LEKIEM. Bez GMO.
Skład na 5 ml syropu: korzeń omanu - 0,015 g, ziele dziurawca - 0,015g, krwawnik pospolity – 0,005 g, wrotycz pospolity – 0,0209 g, kwiaty rumianku – 0,02 g. Substancje pomocnicze.
Opakowanie: 200 ml