Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4820031052849
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Aromatika

OLEJEK MIRROWY

MYRRH ESSENTIAL OIL

100 % NATURALNY 

Mirra, jeden z darów przyniesionych przez Trzech Króli maleńkiemu Jezusowi, stosowana jest w rytuałach religijnych już od wieków i stanowi jeden ze składników kadzidła. 

Metoda otrzymywania: otrzymuje się z gumożywicy drzewa mirry przez destylacje z parą wodną.

INCI: Commiphora Myrrha Gum Oil.

Olejek mirrowy posiada silne właściwości antyseptyczne i gojące. Stosowany do masażu lub inhalacji, pomaga na dolegliwości układu oddechowego, na infekcje, kaszel, bronchit i ból gardła.

Stanowi często składnik płynów do płukania jamy ustnej i gardła w przypadku zapalenia dziąseł, aft i pleśniawek.
Na system pokarmowy olejek z mirry działa pobudzająco. Stosowany do masażu pomaga na wzdęcia i pobudza apetyt. Również stosuje się w przypadku biegunki.

Jako środek do pielęgnacji skóry, dodawany do kąpieli, balsamów i okładów, ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Dobrze działa na spękaną, podrażnioną skórę.

Może być stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica stóp.  Ujędrnia starzejąca się skórę
Dodany do kąpieli, pomaga w leczeniu upławów i pleśniawek pochwowych.

Olejek mirrowy rozgrzewa i odpręża ciało, a wiec stosowany bywa w leczeniu stresu i depresji. Dodawany tez jest do kadzidełek używanych podczas medytacji.
W przemyśle kosmetycznym olejek mirrowy wykorzystywany jest w produkcji mydła, kosmetyków oraz perfum.


METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 2 - 4 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 4 - 6 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 4 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja . Kobiety w ciąże. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5 ml

Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu  jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170