Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 8901138501679
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Himalaya

BRAHMI, HIMALAYA

Nazwa łacińska: Bacopa monnieri 
Nazwa sanskrycka: Brahmi 

Bacopa monnieri jest klasycznym ziołem działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół kategorii „Brahmi”, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. Bacopa polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowy. Bacopa uważana jest za najważniejszy preparat ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa ważną rolę w terapii degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Bacopa zwiększa syntezę białek, szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się witalność, pamięć, a zwalniają się procesy starzenia. Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna przy pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu. 

Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w terapii wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi. 

Badania kliniczne: 

Opublikowane badania kliniczne potwierdzają dobre efekty stosowania Bacopa w chorobach psychicznych np. w nerwicach lękowych, przy zaburzeniach pamięci, w odbudowie funkcji mentalnych u dzieci, w polepszeniu funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu, u dzieci cierpiących na ADHD ( zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci ) oraz w padaczkach.

Dawkowanie: 

1 tabletka dwa razy dziennie podczas posiłku. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. 

Próżniowe opakowania 60 wege kapsułek x 250 mg. Kapsułki zawierają wyciąg z Brahmi.

Termin ważności 3 lata od daty produkcji na opakowaniu

NIE JEST LEKIEM

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Indie

Dodatkowe informacje

  • Opakowanie: 

    60 kapsułek

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...