Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5903707352685
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: India Cosmetics

Mieszanka ziołowa “IWAN CZAJ”

Edycja limitowana

IWAN CZAJ to starosłowiański napój z wierzbówki kiprzycy. Nazwa pochodzi z języka rosyjskiego - iwa to po rosyjsku wierzba, czaj - herbata. Nazywany jest też Rosyjską "herbatą", choć wcale nią nie jest, ponieważ w swoim składzie nie ma liścia herbacianego. Co jednak ciekawe liście wierzbówki również poddane są procesowi utleniania na wzór herbaty czarnej.

Ten tradycyjny napój był znany w Rosji już w XII wieku jednak największą popularność zyskał w okolicach XIX wieku, kiedy to wierzbówka kiprzyca była drugim głównym towarem eksportowym carskiej Rosji, a cała Europa zachwycała się jej smakiem. 

Mieszanka zawiera wysokiej jakości ręcznie zbierane oraz naturalnie suszone składniki:

✶fermentowane liście wierzbówki kiprzycy (Epilobium angustifolium). Zebrane liście są poddane tak zwanej fermentacji, która w rzeczywistości jest oksydacją czyli utlenianiem, dzięki czemu zachowują unikalne uspokajające wartości tej rośliny. Napar z wierzbówki kiprzycy cieszy bogatym, miodowo - kwiatowym smakiem. Dodaje sił i poprawia kondycję całego organizmu. Nie zawiera kofeiny. 

✶ kwiaty jaśminowca omszonego (Philadelphus latifolius). Suszone kwiaty jaśminowca doskonałe uzupełniają wierzbówkę kiprzycę tworząc kompozycje o intensywnym smaku. Dzięki niemu herbatka zyskuje przyjemny aromat.  

Sposób przygotowania (parzenia): 

łyżeczkę suszu zalać gorącą wodą (ok. 90 °C), parzyć pod przykryciem 5 - 10 minut. Produkt przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Masa netto: 20 g

Producent: INDIA COSMETICS