Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Sivash

MASECZKA KOSMETYCZNA NA BAZIE BŁOTA SIVASH

100% naturalna

Przeznaczona jest do pielęgnacji całego ciała, a w szczególności - w zależności od metody produkcji i składników uzupełniających - ukierunkowane na aktywną dermokosmetykę skóry twarzy, biustu, głowy oraz pozostałych partii ciała.

Maseczka kosmetyczna ma postać masy homogenicznej o konsystencji podobnej do śmietany, ciemno-brązowego koloru z charakterystycznym zapachem.

Od góry masa zabezpieczona jest przed aktywnym utlenianiem warstwą cieczy, którą delikatnie miesza się z masą właściwą bezpośrednio przed zastosowaniem maseczki.

Maseczka zawiera zestaw soli mineralnych, mikroelementów i biologicznie aktywnych związków pochodzących z borowiny Sivash.

DZIAŁANIE:

 • wykazuje wyjątkowo skuteczne działanie regenerujące i odmładzające.

 • polepsza krążenie krwi i limfy w naczyniach włosowatych,

 • polepsza przemianę materii we wszystkich warstwach skóry,

 • przywraca skórze zdrowego kolorytu oraz nadaje jej jędrności i elastyczności,

 • maseczka doskonale przenika przez skórę, dzięki czemu wpływa pobudzająco na procesy regeneracyjne i normalizuje napięcie mięśni twarzy (mimicznych). Tym samym osiągnięty zostaje wyraźny efekt zauważalnej redukcji zmarszczek, i nierówności.

 • redukuje zmarszczki i rozstępy,

 • dzięki silnym właściwościom absorpcyjnym maseczka doskonale oczyszcza skórę usuwając zanieczyszczenia,

 • łagodzi objawy trądziku,

 • zwęża rozszerzone pory,

 • zmniejsza widoczność śladów po oparzeniach, odmrożeniach i przebarwień,

 • chroni skórę przed zanieczyszczeniem chemicznym oraz wydalają toksyny w tym substancji promieniujące.

WSKAZANIA:
 • cera tłusta i trądzikowa
 • cera zwiotczała i starzejąca się
 • rozstępy
 • zabiegi antycellulitowe
 • wypadanie włosów
 • profilaktyka przedwczesnego starzenia się skóry twarzy, szyi i piersi
SPOSÓB UŻYCIA:

1. ZABIEG NA TWARZ:

Maseczkę o temperaturze pokojowej (dopuszczalne jest również podgrzanie masy do temperatury 38-42°C) nanieść na skórę i rozprowadzić równomiernie cienką warstwą, omijając okolice oczu.

Pozostawić na 20-25 minut i po tym czasie dokładnie zmyć wodą.

Bardzo ważnym jest, aby po nałożeniu maseczki mięśnie mimiczne twarzy pozostawały nieruchome i dlatego na ten czas zalecane jest zajęcie wygodnej pozycji, całkowite odprężenie i wyeliminowanie czynników dekoncentrujących.

Zabieg wykonuje się  1-2 razy w tygodniu, a w stanach wymagających zabiegów dermokosmetycznych nawet codziennie (zalecana jest wstępna konsultacja z lekarzem kosmetologiem).

Serie 10-12 zabiegów można powtarzać w odstępach nie mniejszych niż 30 dni.

2. W przypadku stosowania maseczki do leczenia i wzmocnienia włosów preparat wetrzeć należy w korzenie dokładnie umytych włosów, a następnie nałożyć na głowę chusteczkę lub czepek foliowy i owinąć ją ręcznikiem lub chustą (najlepiej wełnianymi).

Po 20-25 minutach włosy spłukuje się dokładnie ciepłą wodą. Nie jest zalecane stosowanie do mycia włosów środków myjących oraz ich suszenie z zastosowaniem suszarki.

W celu zmiękczenia włosów używać można wywarów z odpowiednich ziół.

Zabiegi należy wykonywać  1-2 razy w tygodniu.

3. Okłady antycellulitowe - nanieść  maseczkę cienka warstwa na problemowe partii ciała. Owinąć folią i przykryc kocem. Pozostawić na 40 minut. Potem dokładnie zmyć ciepłą wodą.

UWAGI:

W pojedynczych przypadkach zastosowanie maseczki spowodować może zaostrzenie (na początku kuracji) stanu, będące normalną reakcją fizjologiczną (odpowiedzią) organizmu. W takim przypadku konieczne jest zmniejszenie czasu stosowania maseczki do 10-15 minut lub tymczasowe przerwanie kuracji (na 1-3 dni).

Przy skłonnościach skóry do reakcji alergicznych zaleca się przeprowadzenie testu skórnego przed zastosowaniem maseczki. W tym celu należy niewielką jej ilość (jedną trzecią łyżeczki do herbaty) nanieść na skórę w zgięciu łokciowym (po stronie wewnętrznej) lub nadgarstka i odczekać do chwili całkowitego wyschnięcia nałożonej masy. W razie pojawienia się objawów podrażnienia skóry (silne zaczerwienienie, odczucie pieczenia) zaleca się zaprzestać stosowania maseczki.

SKŁAD: błoto siarczkowe z zatoki Siwasz - 100%.
Nie zawiera detergentów, składników pochodzenia zwierzęcego, konserwantów, sztucznych barwników, kompozycji zapachowych oraz chemicznych środków pieniących i parafiny.

PRZECIWWSKAZANIA: ostre stany zapalne skóry, trądzik różowaty, rozszerzenie naczynek krwionośnych, indywidualna nietolerancja składników, choroby nowotworowe skóry.

PRZECHOWYWANIE: Maseczkę należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż +25°C w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Otwarte opakowanie powinno być przechowywane w chłodnym i zabezpieczonym przed wpływem promieniowania słonecznego miejscu.

WAGA: 250 g
Producent: Sivasz, Ukraina

Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170